Пловдив е домакин на фестивал за градски дизайн
От през днешния ден до 1 март Пловдив е хазаин на първия интернационален фестивал за градски дизайн . Пилотното издание слага фокус върху съвременния град, неговата образна еднаквост и ролята на дизайна в обществената среда. Показва по какъв начин той може да бъде инструмент за свързване на хора, пространства и хрумвания, както и да притегля туристи. Затова и фестивалът се организира под мотото „ Градът като бранд. Жителите като гласове “ .
Открива се с три изложения през днешния ден, а в утрешния ден ще се организира интернационален конгрес за градски дизайн в Епископската базилика на Филипопол. През март са планувани и работилници с жители в кварталите Тракия и Кючук Париж. Те целят да намерят присъщото за кварталите и да го въплътят в идентичността на града.
Открива се с три изложения през днешния ден, а в утрешния ден ще се организира интернационален конгрес за градски дизайн в Епископската базилика на Филипопол. През март са планувани и работилници с жители в кварталите Тракия и Кючук Париж. Те целят да намерят присъщото за кварталите и да го въплътят в идентичността на града.
Източник: plovdiv-online.com
КОМЕНТАРИ




